הדברת כל סוגי המזיקים

מקצועיות  |  אמינות  |  בטיחות

הדברת פרעושים


הפרעושים הם חרקים זעירים מוצצי דם העלולים לגרום מחלות לאדם ולבעלי חיים אחרים המשמשים להם כפונדקאים בדר״כ הנזק הוא הטרדה בלבד. עקיצות הפרעוש גורמות לנעקץ כתם אדום מגרד שחולף לאחר מספר שעות או מספר ימים לפי רמת הרגישות מאדם לאדם.   נוכחות הפרעושים קשורה בנוכחות בעלי חיים המשמשים להם כפונדקאים בעיקר חתולים,כלבים וחולדות

      צולם ע"י דוד שירותי הדברה
המחלות העיקריות שהפרעושים גורמים לאדם הם: מחלת הדבר וטיפוס הבהרות האנדמי. רק הפרעושים הבוגרים הם מוצצי דם. לפרעושים יכולת ניתור מיוחדת המאפשרת להם לקפוץ לגובה 20  ס״מ על מנת להשוות את יכולת הניתור לאדם האדם היה צריך לקפוץ לגובה של בניין בין נספר קומות . בארץ ידועים כ-40 מיני פרעושים שהחשובים בניהם: פרעוש החתול, פרעוש הדבר ופרעוש האדם.

זיהוי - אורך  1-4מ״מ. צבע אדום שחור עד שחור.  הגוף פחוס לצדדים. חסרי כנפיים ומחושים קצרים.

מניעה -  בדיקה לעיתים קרובות את חיות המחמד להמצאות פרעושים תספורת לפרווה קצרה פעמיים בשנה יעזור לגילוי מוקדם של פרעושים .הגבלת כניסת חתולים וכלבים משוטטים לחצרות.

טיפול -  יש לטפל חיות המחמד בחומר נגד פרעושים ומומלץ להתייעץ עם וטרינר. שאיבת מקומות המרבץ של  חיות המחמד. חשיפה לשמש שטיחים ספות וכו׳ שהיו במגע עם חיות המחמד. יש לרסס את שקית שואב האבק ולפנות אותו למקום רחוק מהמקום הנגוע (מבנה,חצרות וכו׳). ריסוס הריצפה והשטיחים בתכשירים בעלי רעילות נמוכה ליונקים (בני אדם, חיות מחמד) יש לשלב חומרים מווסתי גדילה (I.g.r) 

להדברת פרעושים בירושלים, מבשרת ציון ,גבעת זאב, מעלה  אדומים, גוש עציון,ובכל הישובים הסמוכים  -  0508663395
טואול - בניית אתרים